FRONTY MEBLOWE
info techniczne

INFORMACJA TECHNICZNA FRONTÓW MEBLOWYCH MDF OKLEJANYCH FOLIĄ PVC

Informacja techniczna frontów meblowych MDF oklejanych folią pvc

1

Maksymalny wymiar frontów meblowych MDF oklejanych folią pvc wynosi 2350 mm, szerokość wynosi 1250 mm. Przy usłojeniu poziomym – maksymalna wysokość frontów meblowych MDF wynosi 1250 mm. Standardowo elementy meblowe oklejane są słojami w pionie, na życzenie klienta fronty meblowe mogą być oklejane słojami w poziomie. Fronty oklejane folią z dekorem drewna mogą różnić się od siebie odcieniem oraz usłojeniem, różnica nie podlega reklamacji. Fronty oklejane w wysokim połysku, po zamontowaniu elementów należy usunąć folię ochronną, przez dwa tygodnie po jej usunięciu nie czyścić elementów w celu zapewnienia jej długotrwałej żywotności, ponieważ po tym okresie następuje pełne utwardzenie foli. Zaleca się regularnie czyścić powierzchnię frontów MDF miękką, wilgotną ściereczką. Do czyszczenia frontów nie należy stosować detergentów o silnym działaniu, rozpuszczalników, oraz akcesoriów czyszczących zawierających środki ścierne.

 

2

Fronty meblowe MDF głębokiego frezowania w klasie E1, stosowany klej Henkel Dorus, jego wytrzymałość techniczna do 85C w czasie ok. 40 min. Folie stosowane do klejenia to Renolit, Hornschuch, Pentaplast.

 

3

Elementy służące do wykańczania mebli kuchennych, pokojowych oraz łazienkowych, ich prawidłowe stosowanie dopuszczalne jest tylko w pomieszczeniach o temperaturze id 16-30C, oraz o względnej wilgotności pomiędzy 40-60%. Elementów meblowych MDF oklejonych folią PVC nie należy stosować w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu, gdyż promieniowanie UV przyczynia się do zmiany odcienia lub wypalenia koloru folii PVC, a także w pomieszczeniach o dużych oraz gęstych skokach temperatury. Fronty meblowe MDF używane w pobliżu ciepła w miejscach tj. piekarnik, zmywarka wymagają oddzielenia płytą ekranującą lub ekranami, które można nabyć kupując ww. urządzenia AGD. Należy także pamiętać, o włączonym okapie podczas gotowania, w przeciwnym razie elementy narażone na wysoką temperaturę mogą ulec zniszczeniu co spowoduje odklejenie się folii na krawędzi oraz na powierzchni elementów frezowanych – 85C w czasie 180sek., 50C w czasie 15 minut. Producent przestrzega przed częstym zostawianiem otwartej zmywarki w celu jej wysuszenia po zakończonej pracy, gdyż działanie pary może spowodować uszkodzenie frontu MDF.

 

4

Dopuszczalna tolerancja parametrowa produkowanych elementów MDF:

1. Elementy proste:

Wysokość +/- 1mm

Szerokość +/- 1mm

Grubość +/- 0,5mm

2. Dopuszczalna tolerancja frontów meblowych do wysokości 713mm +/- 2mm. Powyżej wysokości 713mm producent nie gwarantuje stabilności produkowanych elementów bez zastosowania elementów napinających. Stabilność elementów meblowych zależna jest od właściwości materiału.

3.Dopuszczalna tolerancja na powierzchni pokrytej folią PVC o wielkości do 0,5m2 wystąpienie do 4 sztuk nie przekraczających 2mm średnicy wgnieceń, wysklepień, przebarwień i mikropęknięć.

4. Dopuszczalna tolerancja na powierzchni pokrytej folią PVC o wielkości do 0,5m2 wystąpienie do 10 sztuk nie przekraczających 2mm średnicy wgnieceń, wysklepień, przebarwień i mikropęknięć.

5. Dopuszczalna tolerancja na powierzchni lewej elementu wystąpienia zarysowań laminatu do 10 sztuk nie przekraczających 2mm średnicy wgnieceń, wysklepień, przebarwień i mikropęknięć.

 

GWARANCJA I REKLAMACJA

Fronty meblowe MDF objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Fronty użytkowane nieprawidłowo oraz fronty użytkowane niezgodnie z ich przeznaczeniem nie podlegają gwarancji.

Reklamacji nie podglegają:

1. uszkodzenia mechaniczne lub zarysowania frontów,

2. naturalne zuzycie produktów w czasie,

3. uszkodzenie produktu w trakcie jego użytkowania w szczególności z widocznym skurczem oraz odklejeniem folii na krawędziach frontu, jak również na powierzchniach frezowanych,

4. fronty stosowane w zabudowie ze sprzętem AGD nie dopuszczonym do obrotu na terenie Polski oraz bez znaku CE,

5. różnice w odcieniu lub usłojeniu folii.

Reklamacje należy składać w formie pisemnej, rozpatrzenie reklamacji nastąpi wyłącznie po dostarczeniu reklamowanego towaru do producenta.

 

SPORY

Wszelkie spory wynikające ze współpracy z JASIK S.C., a odbiorcą będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla producenta.

 

Nie ponosimy odpowiedzialności z niezapoznanie się z informacją techniczno-handlową, która jest ogólnie dostępna dlawszystkich zainteresowanych.

 

 

 

 

 


Wszystkie prawa do fotografii oraz treści zamieszczone na tej stronie są chronione przez prawo autorskie. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione ©